Domofony

abc

Domofony

Nasza firma specjalizuje się w montażu systemów domofonowych przeznaczonych zarówno do budynków wielorodzinnych, jak i do domów wolnostojących. Proponujemy montaż wszystkich rodzajów domofonów od analogowych przez cyfrowe, videodomofony do domofonów typu IP. Wybór domofonu odpowiedniego do danego typu budynku ustalamy zawsze wspólnie z klientem biorąc pod uwagę jego wymagania, potrzeby oraz fundusze jakimi dysponuje. W naszych realizacjach używamy sprawdzonych urządzeń czołowych producentów sprzętu tj. PROEL, ACO, MIWI, MIFON, WEKTA, CYFRAL. Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz umowę na stałą konserwację.

Domofony analogowe

Większość domofonów jakie możemy spotkać na obiektach mieszkalnych są to domofony analogowe. Są to proste urządzenia w pełni realizujące swoje zadanie, są stosunkowo tanie i mało awaryjne. Najczęściej znajdują one miejsce w niewielkich blokach, domkach jednorodzinnych i wielorodzinnych, przedszkolach, klinikach, instytucjach publicznych itp. Wadą jaką posiadają domofony analogowe to niezręczne otwierania drzwi lub furtki za pomocą tradycyjnego klucza. Nasza firma oferuję do takiego typu domofonów montaż czytnika breloków do tablicy domofonowej. Dzięki takiemu niedrogiemu zabiegowi otwieranie drzwi staje się o wiele prostsze i mniej uciążliwe.

Domofony cyfrowe

Domofony cyfrowe to już bardzej skomplikowane urządzenia.  Dedykowane są przede wszystkim do budownictwa wielorodzinnego. Posiadają szerokie możliwości konfiguracyjne, dzięki czemu można tworzyć systemy dopasowane do potrzeb konkretnych inwestycji. Domofon cyfrowy wyposażony jest w zamek szyfrowy z indywidualnie podświetlanymi przyciskami oraz czytnik breloków zbliżeniowych.

 Videodomofony oraz domofony IP

Videodomofon jak sama mówi jest to urządzenie z funkcjami takie jak zwykły domofon połączony z obrazem wyświetlanym w unifonie z kamery umieszczonej w tablicy domofonowej. Dedykowane są do domków jednorodzinnych jak i w budownictwie wielorodzinnym (apartamentach). W ofercie posiadamy videodomofony cyfrowe jak i IP.
Cyfrowy system videdomofonowy ma takie same funkcje jak domofon cyfrowy. Można tworzyć systemy dopasowane pod konkretną inwestycję.
Videodomofon IP jest to system który cechuje się bogatą funkcjonalnością, niedostępną dla konwencjonalnych systemów analogowych, jak i cyfrowych. Zaletą systemu jest topologia okablowania (LAN) oraz wielotorowość rozmów, dzięki czemu praktycznie nie występuje problem zajętości w systemie, co jest podstawowym ograniczeniem systemów konwencjonalnych. Kolejną zaleta jest podgląd z kamer umieszczonych na wspólnocie mieszkaniowej na videomonitorach.