Napędy do bram

Napędy do bram

Napędy do bram wjazdowych czy to przesuwnych czy dwuskrzydłowych czy też garażowych są to stosunkowo proste urządzenia elektryczne, które za zadanie mają automatycznie otwierać za pomocą pilota naszą bramę. Najważniejsze w tej całej automatycznej zabawie jest odpowiednie dobranie siłownika do bramy. Aby nasza brama wraz z automatem pracowały przez długie lata nasza firma oferuje Państwu usługę konsultacji technicznej oraz montażu takiego napędu. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w montażu napędów do bram  dopasujemy zestaw  do waszych potrzeb. Oferowane przez nas siłowniki do bram są sprawdzonymi urządzeniami, renomowanych marek takich jak NICE ,CAME, BFT i innych, oraz w różnym przedziale cenowym.  Każdy znajdzie coś dla siebie.

Napędy do bramy przesuwnych

Najważniejsze w doborze napędu do bramy jest  jej ciężar oraz intensywność użytkowania. Siłownik dobieramy doliczając około 30% do masy rzeczywistej. W przypadku gdy rzeczywista masa bramy powiększona jest o opory toczenia lub też masa bramy jest wypełniona drewnianymi sztachetkami  zaleca się wybranie siłownika przeznaczonego do cięższych bram. Należy pamiętać , że źle zamontowana lub źle skonstruowana i wykonana brama może stwarzać tak duże opory, że żadne z powyższych wyliczeń nie będą prawidłowe.

Napędy do bramy dwuskrzydłowej

Jeżeli chodzi o dobór napędów do bramy dwuskrzydłowej tu już mamy więcej parametrów na które trzeba zwracać szczególną uwagę. Napęd dobieramy do długości skrzydła, masy, intensywności użytkowana i WYMIARZE MONTAŻOWYM „B” i „A”. Długość skrzydła jest parametrem orientacyjnym. Należy jednak pamiętać, ze długie i wysokie skrzydło dodatkowo wypełnione deskami, będzie nie tylko cięższe ale będzie stawiało duży opór na wietrze.Ciężar bramy jest istotnym parametrem przy doborze siłownik, należy doliczyć do masy bramy około 30%. Wymiar montażowy B  jest niezwykle ważnym parametrem. W przypadku nieprawidłowo dobranego siłownika, może się okazać, że brama nie otworzy lub nie zamknie się całkowicie, a w skrajnych przypadkach siłownika nie da się zamontować.

Napędy do bram garażowych

Siłownik do bramy garażowej dobieramy głównie w oparciu o maksymalną powierzchnię bramy  i przewidywalną liczbę cykli na dobę. W przypadku napędów podsufitowych bardzo ważna jest wysokość bramy oraz wysokość nadproża.Zależnie od tych parametrów należy dobrać szynę prowadzącą o odpowiedniej długości.